בלוג

וּסְפָרֵינוּ שׁוֹעֲטִים הַחוּצָה: נפרדות מ־2021 עם רשימת ספרים שליוו אותנו השנה

 חובב הספריםהמעורר –  הרפתקת דפוסהאוסף הבלתי נראה, מהפכת הדפוס הערבימוכר הספרים מקאבול ועוד ספרים נערמו השנה על מדף חדש בספרייה שלנו. המדף עדיין נטול שם אבל קל לזהות אותו מרחוק, והוא מוקדש לספר המודפס, לחובבי הקריאה ואוהבי המילה הכתובה, ולנו, מוכרות הספרים.

קרא עוד

אובייקט ספר: ספרי מאיירים בעקבות סיפור פשוט מאת ש״י עגנון // שבוע האיור 2021
זו כבר השנה השביעית(!) שבה אנחנו משתתפות בשבוע האיור, ומזמינות אמנים ואמניות לתת פרשנות חזותית חדשה לרומן סיפור פשוט מאת ש"י עגנון, שעל שמו קרויה החנות. מדי שנה הופך חלל החנות גם לגלריה שמקימה לתחייה את סיפור האהבה הבלתי אפשרי בין הירשל, בלומה ומינה. האיורים של היוצרים/ות המשתתפים מעניקים צבע וצורה לרגעים חסרי השם שבין השורות.

קרא עוד

חדרים מלאים ספרים עם דגנית דיליאן
לפני כמה שבועות קיבלנו שני ספרים של הוצאה עצמאית חדשה ומסקרנת עם שם מסתורי: ספריית רות. הספרים, פרחים מלאכותיים והשפית, הרשימו אותנו בעיצוב המוקפד שלהם, ונהנינו מאוד מהקריאה בהם, מהטעם המשובח שמשתקף בהם ומאיכות התרגום וההפקה. מתוך סקרנות ורצון להכיר את ההוצאה מקרוב, פנינו לדגנית דיליאן - המו"לית שהקימה את ההוצאה והעורכת הראשית, עם כמה שאלות על הספרייה שלה, על עתידו של הספר המודפס ועל ההשראה למו"לות עצמאית. 

קרא עוד

חדרים מלאים ספרים עם שירן תמרי
בחודש שעבר נפרדנו משירן, שעבדה איתנו בחנות יום־יום בשנתיים וחצי האחרונות ומילאה אותה בצבעים וביופי, בפרוזה נהדרת ובספרי אמנות משובחים, ובשיחות רבות השראה על ספרות, תרגום, אמנות ועיצוב. בין האריזות והסידורים לקראת המעבר לפירנצה, ביקשנו ממנה לענות על כמה שאלות על החדרים מלאי הספרים שלה.

קרא עוד

חדרים מלאים ספרים עם אלינוער ברגר
לכבוד חודש נשים בתרגום, בחרנו להתייחס למי שגורמות לכל זה לקרות, למתרגמות, ופנינו אל אלינוער ברגר - אחת מהמתרגמות המוכשרות ביותר לעברית, שאחראית בין השאר לתרגומים עבריים של וירג'יניה וולףטוני מוריסון וקאזואו אישיגורו - בבקשה לקבל הצצה לספרייה שלה ולעולמה של מתרגמת. 

קרא עוד

ספרים אלקטרונים או ספרים מודפסים - מה עדיף ומתי?
עולם הספרים מתפתח ומתקדם יחד עם הטכנולוגיה שלנו כבני אדם. הדרכים לקרוא רומנים מסעירים, ספרי מתח מרגשים או פיסות היסטוריה עתיקות יומין מתאפשרות כיום באמצעות ספרים מודפסים אך גם על ידי ספרים אלקטרונים.

קרא עוד

חדרים מלאים ספרים עם מור כהן־רז
לעיתים נדירות מאוד אנחנו טורקות את דלת החנות באמצע היום ויוצאות ביחד כצוות לגלות ולהתנסות בדברים ובמקומות חדשים. ההזמנה לבקר באוסף ספריית הורודיש לתולדות הספר בספריית סוראסקי הייתה רגע נדיר כזה, שבזכותו בילינו כמה שעות בין מדפים וספרים עתיקים ונדירים. מזל שהספרים שלנו בחנות תמיד מחכים שנחזור אליהם.

קרא עוד

מקומי ועצמאי: מומלצי סיפור פשוט לחודש הספר והקריאה

בפתחו של חודש הספר והקריאה בחרנו עשרה ספרי מקור נהדרים – פרוזה, שירה, מסות, בישול וספרי ילדים – שאנחנו אוהבות ושמחות להמליץ עליהם.

קרא עוד

צילום: הילה הראל
הפעם זוהי הצצה לספרייה של אורי יואלי וננה אריאל. סופר וסופרת, מוציאים לאור, חוקרי תרבות, רטוריקה והיסטוריה, שניהם יחד וכל אחד לחוד מרחיבים את חללי היצירה והעשייה  הספרותית המקומית מתוך אמנות החיים. הזמנו אותם לספר לנו על הפרוייקטים החדשים שלהם, ולתת לנו הצצה אל הספריה הביתית ואל פינת העבודה המשותפת שלהם בדפוס בית - הוצאה לאור זעירה שהקימו יחד ואת הספרים שרואים אור בהוצאת 'דפוס בית' אנחנו מחזיקות בחנות קרוב ללב.   

קרא עוד

עבודת הלב: נפרדות מ־2020 עם רשימת ספרים שליוו אותנו השנה
 אם בימים רגילים נדמה שלהחזיק חנות ספרים עצמאית זה מעשה כמעט בלתי-אפשרי, השנה החולפת לימדה אותנו על כוחה של הספרות בזמן משבר ועל הזכות הגדולה של כל אחת מאיתנו להיות ולהימצא לצד ספרים, להחליף ולרענן מחשבות בעקבות סיפורים ולהתוודע לדמויות ספרותיות חדשות. אנחנו מבקשות לחתום את השנה בנימה אינטימית, וברשימת ספרים מומלצים שליוו כל אחת מאיתנו באופן אישי, ספרים שניחמו ונתנו לנו השראה.

קרא עוד

חדרים מלאים ספרים עם שחר סריג
הגיעה לאוזנינו השמועה שלאמן הרב־תחומי שחר סריג, שבוודאי מוכר לכם מהאיורים המקסימים לספר שיבויה ושיקויה עפות למדבר (דפוס בית), יש ספרייה נהדרת. עם פתיחת התערוכה חנויות ומלאכות - בעקבות 'סיפור פשוט' מאת ש"י עגנון אצלנו בחנות במסגרת פסטיבל האיור 2020, פנינו אליו עם כמה שאלות ספרותיות ובקשה לקבל הצצה אל הספרייה הביתית ואל פינת העבודה שלו.  

קרא עוד

חנויות ומלאכות // בעקבות 'סיפור פשוט' מאת ש"י עגנון // פסטיבל האיור 2020

כמדי שנה, גם הפעם אנחנו משתתפות בפסטיבל האיור. במסגרת התערוכה שתתקיים אצלנו בחנות, מאיירים/ות ואמנים/ות יגיבו לטקסטים נבחרים מתוך הרומן סיפור פשוט מאת ש"י עגנון

קרא עוד

חדרים מלאים ספרים עם הדר מקוב-חסון
הדר מקוב היא סוכנת ספרותית, אוהבת לאכול ולקרוא ואובסיבית במיוחד בכל הנוגע לתיאורי אוכל בספרים. בבלוג שלה מטבח קריאה תוכלו למצוא בין השאר המלצות קריאה לפרוזה קולינרית, מתכונים, חנויות ספרים ועוד. אנחנו עוקבות אחרי הרשימות שלה באדיקות וחשבנו שיהיה מעניין להתבונן מקרוב על הספרייה וחדר העבודה שלה ולחוש בטביעות האצבע של סוכנת ספרות. 

קרא עוד

חדרים מלאים ספרים עם יניב איצקוביץ'
לכבוד צאת הספר החדש, אף אחד לא עוזב את פאלו אלטו, הזמנו את יניב איצקוביץ' לספר לנו קצת על הקריאה שלו בחודשים האחרונים, ולתת לנו הצצה אל הספריה הביתית שלו ואל פינת העבודה ממנה נכתבים הספרים. 

קרא עוד

חדרים מלאים ספרים עם טל ניצן
פנינו אל טל ניצן - משוררת, מתרגמת, סופרת ועורכת מהמוכשרות ביותר במחוזותינו - בבקשה לקבל הצצה לספרייה ולפינת העבודה שלה. את ספרה האחרון, הנוסעת האחרונה, קראנו בשקיקה, ושמחנו לקבל הצצה אל הפרויקטים החדשים שהיא עובדת עליהם.

קרא עוד

"דיאגנוזה" - קוסטיה פרמיאקוב בעקבות 'סיפור פשוט' של עגנון // שבוע האיור 2018
זו השנה הרביעית בה אנחנו לוקחות חלק בשבוע האיור ומארחות תערוכה הנותנת פרשנות חזותית לספר "סיפור פשוט" של ש"י עגנון

קרא עוד

'מאתיים תשעים גרם סיפור פשוט' - תערוכת איור ופרפורמנס אינטרקטיבי בשבוע האיור 2017
זאת כבר מסורת; זו השנה השלישית שאנחנו לוקחות חלק בשבוע האיור ומזמינות מאייר/ת לתת פרשנות ויזואלית חדשה לרומן 'סיפור פשוט' מאת ש"י עגנון.

קרא עוד

'קוקוריקו' - תערוכה מאוירת של יניב טורם במסגרת שבוע האיור 2016
בשבוע הבא יפתח 'שבוע האיור 2016'. אנחנו שמחות להציג את 'קוקוריקו' – תערוכה מאויירת של המעצב יניב טורם

קרא עוד

גיליון שלישי לכתב העת גרנטה - 'קרוב לבית'
אנחנו מתרגשות לספר שהגיליון החדש של גרנטה בנושא 'קרוב לבית' כבר כאן.

קרא עוד

'אהובותיו של הירשל הורוביץ' - תערוכה מאויירת נועה שניר // שבוע האיור 2015
המאיירת נועה שניר העניקה פרשנות חזותית חדשה ומרתקת לספרו של עגנון ואנו שמחות להציג

קרא עוד

ההיגיון שבמופרך: עודד בורלא - פוסט אורח מאת פרופ' יעל דר
התואר "חלוץ הנונסנס העברי לילדים" שמור בדרך כלל למשורר אברהם שלונסקי. אך לתואר מכובד זה – בכל הקשור לפרוזה העברית לילדים לפחות – ראוי יוצר נוסף: עודד בורלא

קרא עוד

רבותיי / יודורה וולטי

רבותיי,

אני מניחה שאפילו להטוטי זריזות ידיים יעניינו אתכם יותר מאשר פנייה בדבר משרה בכתב העת שלכם, אבל, כרגיל, אנחנו לא תמיד מקבלים את מה שאנחנו רוצים.

קרא עוד

תמונת נשים: 12 יוצרות על היות בעולם

12" יוצרות על היות בעולם", סדנת לימוד בהנחייתו של שועי רז, תיפתח שוב בקרוב, לאחר שהמחזור הקודם שלה היה מסע מרתק, מעשיר ומעמיק בהגותן וביצירתן של 12 יוצרות שונות.

קרא עוד

המלצות החודש

במשך כל עונת החגים בילינו יחד בחנות, המלצנו על ספרים ללקוחות ותיקים וחדשים והיה לנו גם הרבה זמן לשוחח על ספרים שאהבנו מאוד בזמן האחרון. 

קרא עוד