בלוג

הקסם המתמשך של חנויות הספרים

בעולם הנשלט על ידי מדיה דיגיטלית ומסכים, אי אפשר להפריז בחשיבותן של חנויות הספרים.

החנויות הפיזיות וגם הדיגיטליות משמשות כמעוזי ספרות ומטפחות תרבות ספרותית תוססת.

בתוך עולם מהיר ומיידי, החנויות מספקות סביבה שקטה ומעמיקה המזמינה אליה ילדים ומבוגרים כאחד להשכיל ולצלול לסיפורים חדשים.

קרא עוד

לשמור על הקסם: ספרים בעולם המונע על ידי מדיה חברתית

ככל שפלטפורמות המדיה החברתית ממשיכות לשלוט בנוף הדיגיטלי, השפעתן על היבטים שונים של חיינו רק עולה והיא אינה מוטלת בספק. תחום אחד כזה שחווה שינויים משמעותיים הוא עולם הספרים, בעיקר ספרי ילדים ונוער.

אז איך רותמים את הילדים אל המילה הכתובה ואיך ומדועאנו מתעקשים לשמר את הספרים כחלק משמעותי מחיינו?

קרא עוד

הפייג' טרנר המושלם: מדריך לבחירת ספרי ילדים

בחירת הספר האידיאלי עבור ילדכם הוא צעד מכריע בטיפוח אהבתם לקריאה ופיתוח מיומנויות אוריינות חיוניות. בחירה נכונה יכולה לעורר סקרנות, דמיון והערכה לכל החיים לספרות. מאמר זה ידריך אתכם בתהליך בחירת ספר שמעניין ומתאים לילדכם תוך מתן טיפים לעידוד בחירות עצמאיות.

קרא עוד

תחנות בחייה של לאה גולדברג

לאה גולדברג היא בין המשוררות המוכרות, החשובות והאהובות בישראל וכלת פרס ישראל לספרות לשנת 1970. גולדברג היא משוררת, סופרת, מחזאית ומתרגמת שכתבה ספרים ושירים רבים לילדים ולמבוגרים, והייתה גם פרופסור לספרות כללית והשוואתית באוניברסיטה העברית בירושלים.

קרא עוד

ספרי שירה

ספרי שירה תופסים מקום ייחודי בעולם הספרות, שכן יש בהם יכולת לעורר רגשות ומחשבות עזים אצל קוראיהם דווקא במילים מעטות ומדודות. השפעה עוצמתית זו יכולה להוביל לשינויים עמוקים בפרספקטיבה של הפרט על החיים.

קרא עוד

סולמות וסיפורים //  מילכה בסל // שבוע הספר 2023

המיצב האינטראקטיבי  סולמות וסיפורים - interspacing של האמנית מילכה בסל מתייחס לחללים האינסופיים של הסיפורת והמרחב הנפער בינה לבין הקוראים. לכבוד שבוע הספר 2023, הסולמות של בסל, שהוצגו בעבר במוזיאון ניוארק, ארה״ב, מוצגים לבחינה מחודשת בחלל חנות הספרים 'סיפור פשוט', בשיתוף עם האמניות אורו צרפתי ושחר קרמר.

קרא עוד

למצות את הפוטנציאל: ספרי פסיכולוגיה לצמיחה והתפתחות

ספרי פסיכולוגיה נחשבו זה מכבר לכלים חיוניים במרדף אחר צמיחה והתפתחות אישית. על ידי הצעת תובנות יקרות ערך על התנהגות, רגשות ודפוסי חשיבה אנושיים, ספרים אלה יכולים למלא תפקיד מרכזי בסיוע לאנשים לנווט את חייהם בצורה יעילה יותר.

קרא עוד

ספרים

בעולם שהולך והופך למהיר יותר ומלא מתח, מציאת דרכים יעילות להירגע היא חיונית. דרך יעילה מאד (אך במחוזות רבים מידי גם נשכחת ונדירה) להפגת מתחים היא בקריאת ספרים. צלילה לתוך סיפור נוגע ללב על נערה אדמונית מחווה ירוקה או בחירת ספר מצחיק ומשעשע שירומם את רוחכם הן דרכים מובטחות להתנתק מרחשי יומיום מעיקים לטובת שלווה מבורכת ונחוצה במיוחד לכולנו.

קרא עוד

חנות ספרים

דויד גרוסמן הוא חתן פרס ישראל לספרות לשנת תשע"ח (2018) ומגדולי הסופרים בישראל. הוא סופר, מסאי, משורר ומחזאי ישראלי.

רבות מיצירותיו מהוות אבן דרך בספרות ובתרבות הישראלית ורבות מיצירותיו אף תורגמו לשפות רבות ופורסמו ברחבי העולם.

קרא עוד

האם אפשר ללמוד לבשל רק מספרי בישול?

הגעתם אל הרגע הזה בחיים; אתם עומדים בדירה השכורה החדשה, מול מטבח ריק, בפעם הראשונה בחיים. האוכל של אמא נגמר לפני כמה ימים, כבר הזמנתם אוכל שלוש פעמים השבוע ויש גבול. אין ברירה, הגיע הזמן ללמוד לבשל. מה עושים?

קרא עוד

הקסם של עולם הפנטזיה – לא רק בספרים לילדים ונוער!

ספרות פנטזיה היא סוגה ספרותית פופולארית. מקור הסוגה בסיפורי מיתולוגיה, וגם הפנטזיה המודרנית מושפעת רבות מסיפורים אלה. ספרות הפנטזיה זכתה לדימוי של ספרות לילדים ולנוער, אך האמנם כך הדבר?

קרא עוד

משהו חדש מתחיל – הספרים המומלצים מהשנה שחלפה

הרבה ספרים הם על זמניים, אבל גם הקלאסיקות הגדולות ביותר היו חדשות ולא מוכרות בהתחלה, לפני שהפכו לספרות מופת. הפעם, לכבוד השנה החדשה, מצאנו עבורכם ספרים שראו אור  , במהלך שנת 2022 ואולי יום אחד עוד יהפכו לקלאסיקות מן השורה.

קרא עוד

חשיבות קריאה והרגלי קריאה בקרב ילדים

בכל שנה מתפרסמים אינספור ספרים לילדים ונוער (שרבים מהם תמצאו גם אצלנו בסיפור פשוט), ומתווספים לספרות הילדים הקלאסית המהווה נכס צאן ברזל בתרבות . למרות זאת, הרגלי קריאת ספרים בקרב ילדים ונוער נתונים במגמת ירידה מטרידה בשנים האחרונות.

קרא עוד

ספרי ילדים ונוער

בין הטלוויזיה, האקס בוקס והאייפד, יש ילדים שאוהבים גם לקרוא, וזה חשוב, אולי אפילו יותר ממה שאנחנו חושבים.

קרא עוד

ספרי מקור
ספרי פרוזה מצוינים מגיעים מכל העולם, אבל לספרות מקור יש קסם משלה. אחת התחושות הנוגעות והמרגשות היא לפתוח ספר ולמצוא את עצמנו מטיילים במקומות שאנחנו מכירים (לפעמים אפילו במחוזות ילדותנו), ולפגוש דמויות עם אופי שרק ישראלים יוכלו להזדהות איתו.

קרא עוד

מה הסיפור? נפלאותיהם של הסיפורים הקצרים
הגעתם לסיומו של יום ארוך ועמוס, בכוחות אחרונים אתם נכנסים למיטה וסופסוף הגיע הרגע המיוחל בו אתם רוצים לפתוח ספר ולקרוא קצת רגע לפני שאתם הולכים לישון. אבל יש בעיה: הספר שמחכה לכם ליד המיטה כבד וארוך ומהעייפות אתם לא זוכרים אפילו באיזה שלב של העלילה עצרתם בפעם הקודמת. מה אתם הייתם עושים?
רגע לפני שאתם מרימים ידיים ומוותרים על הקריאה להיום, יש לנו בשבילכם את הפתרון המושלם!

קרא עוד

ספרי שירה בסיפור פשוט
שירה. היא מלווה אותנו לכל אורך החיים, מינקות ועד מותנו. היא מוכרת עוד משחר ההיסטוריה ונפוצה בתרבויות שונות בכל רחבי העולם. היא מרגשת, היא בועטת, היא נוקבת, היא בלתי מושגת ובאותה נשימה היא גם יומיומית וארצית.

קרא עוד

סיפורים יכולים לשנות: נפרדות מ־2022 עם הספרים שליוו אותנו השנה
סיפורים יכולים להציל – חזרנו על המסר הזה, שמקורו בכותרת ספרה המרתק של מרית בן ישראל, שוב ושוב, בשנה הראשונה למגפה. היום, שנתיים וחצי אחרי, אנחנו רוצות להוסיף: סיפורים יכולים לשנות.

קרא עוד

ספרי עיון בסיפור פשוט – עולם ומלואו בין הדפים

ספרי עיון, בשונה מספרי הפרוזה או השירה, הם ספרים המכילים הרבה מידע ומתמקדים בנושא מסוים, ניתן למצוא ספרי עיון בקטגוריות שונות ורבות והשם הכולל "ספרי עיון" מכיל בתוכו ז'אנרים רבים ותחומי דעת מגוונים בכל נושא כמעט. ספרי עיון לא רק מרחיבים את הדעת ומאפשרים להיחשף וללמוד לעומק נושאים מסוימים, הם גם מספקים לא פעם קריאה מרתקת וחושפים אותנו ליצירתיות ודמיון בדרך הצגת הברים גם אם מדובר בנושא "משעמם". הכיר את הקטגוריות השונות של ספרי העיון בסיפור פשוט.

קרא עוד

רבותיי, ההיסטוריה בספר! על ספרי היסטוריה ולמה כדאי לקרוא אותם

כל חנות ספרים שאי פעם נכנסנו אליה, וזה כולל גם את סיפור פשוט שלנו, מחולקת על פי סוגות- תמצאו בה את מדור ספרי הילדים והנוער, מדור הרומנים למבוגרים, ספרי בישול וספרי עיון בנושאים שונים שביניהם גם ספרי היסטוריה.

קרא עוד

סיפור פשוט

מה משמעות המושג פילוסופיה? ישנו התרגום מיוונית, שפירושו המילולי "אהבת החוכמה" ובמקביל ישנן לא מעט הגדרות לגבי מהות הפילוסופיה ותפקידו של הפילוסוף. אך בתוך סבך ההגדרות, אין הסכמה או הגדרה ברורה. זה בוודאי מה שהופך את הפילוסופיה, ואת ספרי הפילוסופיה לכל כך מרתקים ומעניינים, גם למי שלא זכה להתעמק בתחום זה בצורה אקדמית. ספרי פילוסופיה הם צוהר נפלא לעולם מלא, מגוון ועשיר בתוכן.

קרא עוד

ספרי פסיכולוגיה ואמנות המשמעות בסיפור פשוט – אל תוך מעמקי נפש, רוח וגוף

ספרי פסיכולוגיה ורוח הם סוגה יוצאת דופן. מצד אחד מדובר בספרות מקצועית לכל דבר בתחום מורכב בו לוקח שנים של לימודים אקדמיים כדי לקבל הכשרה ותואר של מטפלים. אך מצד שני, מדובר בידע מרתק ומעניין הנוגע בדרך שבה נפשו של כל אחד מאיתנו מורכבת, או כיצד מוחו של כל אחד מאיתנו עובד, תלוי לאיזו גישה פסיכולוגית אתם מתחברים יותר...

ריכזנו עבורכם מספר ספרי פסיכולוגיה ורוח מומלצים, דווקא מאלה שבדרך כלל לא תופסים את מרכז המדף, אך ללא ספק מצדיקים התעמקות והתמסרות.

קרא עוד

ספרי בישול

ספרי בישול הפכו לז'אנר חשוב בספרות המקומית והבינלאומית. ספרי בישול מככבים קבוע ברשימת רבי המכר, חלק מהשפים והשפיות הפכו כבר מזמן לסלבס וזהו אחד התחומים הבודדים שבו תרבות הריאליטי דווקא תרמה לתרבות הספרים והקריאה ולא הזיקה לה.

קיבצנו לכם 10 ספרי בישול מומלצים על ידי צוות סיפור פשוט. בתיאבון!

קרא עוד

ספרים באנגלית

יש לנו שפה נפלאה, יש בעברית יצירות מופלאות, יש לנו סופרים וסופרות עם שם וכבוד בינלאומי ויש לא מעט יצירה מתורגמת איכותית ומרתקת משלל שפות. הנה, אמרנו את זה.

ועכשיו, לאחר שעמדתנו בנושא הובהרה בלי צל של ספק, אנחנו רוצות להמליץ לכם לקחת ליד ספר באנגלית מידי פעם. למה זה טוב? מה היתרונות של קריאה באנגלית? ואיך ב"סיפור פשוט" נוכל לעזור לכם עם זה? ספרים לקריאה באנגלית – Here we come!

קרא עוד