אודות

 'סיפור פשוט' היא חנות ספרים עצמאית שנוסדה בשכונת נווה צדק בשנת 2003 מתוך אהבת ספרים ורצון להציג את הקולות ייחודיים ביצירה ובעשייה הספרותית המקומית על כל שפותיה וגווניה.
בחנות ניתן למצוא מגוון רחב של ספרי פרוזה בעברית ובאנגלית, ספרות אנגלית לא שגרתית ומבחר של ספרות עברית וערבית מתורגמת לאנגלית. החנות מתגאה במחלקת השירה הנרחבת ובמבחר יוצא דופן של רומנים גרפיים ישראליים לצד ואוסף ספרי ילדים עשיר וצבעוני. במחלקת העיון מוצגים ספרי אמנות ישראלית, עיצוב ואדריכלות לצד ספרי בישול בעברית ובאנגלית.
סיפור פשוט נקראת על שם ספרו של ש"י עגנון, אחד מאנשי הרוח הרבים שחיו ויצרו בנווה צדק, וככזו היא מציעה במה לסופרים, מאיירים ויוצרים. במקום מתקיימות סדנאות כתיבה, מפגשי ספרות ותרבות, ומדי חודש מתקיימים ערבי קריאה לילדים ומבוגרים והשקות של ספרים חדשים.
החנות מנסה לשמר את המורשת התרבותית של השכונה באוסף הספרים העשיר שלה, ובאפשרות להעניק לקורא המקומי הזדמנות להתוודע לעשייה הספרותית על כל גווניה. הקוראים מוזמנים לתעות בין הקולות, המילים, והאיורים, של הגדולים וגם של הנסתרים.
במאי 2014 הפכה סיפור פשוט לבית הרשמי של כתב העת גרנטה לספרות מקומית ובינלאומית מבית גרנטה, כתב העת הנודע לספרות שנוסד ב1889. כתב העת יוצא לאור פעמיים בשנה ומפרסם יצירות פרי עטם של סופרות וסופרים מפורסמים לצד צעירים מן הארץ והעולם.
"יושבת לה בלומה בתוך כתלי ביתה והספר פותח בפניה פתחי עולם."