את המגזין Granta שמוקדש לכתיבה חדשה של פרוזה, מסות ומעט שירה, אנחנו מכירות כבר שנים, גיליונות רבים שלו יושבים על המדפים של האוסף האנגלי שלנו ודרכו נחשפנו לאורך זמן ליצירות חדשות ומעניינות מאת שמות ספרותיים כמו סלמאן רושדי, דוריס לסינג, אדריאן ריץ', איאן מקיואן, מרטין איימס, זיידי סמית', טיג'ו קול, אליס מונרו ולעוד קולות חדשים ופורצי דרך בספרות האנגלית והבינלאומית. לפני כשנתיים, בצירוף נסיבות נהדר, נכנסה לסיפור פשוט עורכת המשנה של כתב העת האנגלי והתרגשה לראות את אוסף הגיליונות שלנו, היא הציעה לנו לארח את השקת הגיליון הבא שלהם בתל אביב וכך היה. ההשקה היתה כל כך מוצלחת והחוויה כל כך טובה שנשארנו בקשר והתחלנו לחשוב על שיתוף פעולה שמתחיל להתגשם ממש עכשיו. הגרסה העברית של גְרָנְטַה מצטרפת לעוד כ- 12 גרסאות מקומיות שהתחילו לקום בשנים האחרונות ברחבי העולם ורואות אור בשפת המקור בשוודיה, בנורווגיה, בפורטוגל, בספרד, בטורקיה, בסין, ביפן, בבולגריה, בברזיל ובעוד ועוד מקומות. גרסאות מקומיות של גְרָנְטַה, מכילות טקסטים מתורגמים וטקסטים מקוריים ועוד ידובר בהמשך על ההתכתבות בניהם ועל האתגר הספרותי המקומי במרחב הספרותי הבינלאומי.  

collage 2

אז אחרי שיחות סקייפ רבות עם אנגליה, פגישות עם סופרות סופרים, נבירה בארכיון הענק של המגזין ותרגום אינטנסיבי של יצירות ספרותיות, גיליון הבכורה של גְרָנְטַה – כתב עת לספרות מקומית ובינלאומית, יושק בחודש מאי 2014 במסגרת פסטיבל הסופרים הבינלאומי בירושלים.

בין הטקסטים המתורגמים שיראו אור בגיליון הראשון אפשר יהיה למצוא סיפורים של רוברטו בולניו, נאדין גורדימר, ריקרדו ליסיאש, ניקול קראוס ועוד. יהיו גם הרבה סופרות וסופרים מקומיים שיצירות פרי עטם יראו אור בגיליון, והם: אתגר קרת, ארנה קזין, אלי אליהו, מחמוד ערישי, סלמאן נאטור, שמעון אדף, עדי שורק, דרור בורשטיין, טל ניצן ועוד שמות ותיקים וחדשים.

collage

אנחנו מזמינות אתכם להתלוות אלינו מתחילת הדרך ולהצטרף לרשימת התפוצה של גרנטה בכדי שנוכל לשלוח לכם הזמנות להשקות והאירועים שילוו את הגיליון הראשון של כתב העת. להצטרפות שלחו לנו את האימייל שלכם ל[email protected]

בקרוב מאד נעדכן גם על אפשרות למנוי שנתי או רכישה ישירה באתר שלנו. בינתיים אתם מוזמנים להתרשם מאוסף הגיליונות שלנו  באנגלית ומאתר האינטרנט האנגלי של המגזין: www.granta.com.

פרטים נוספים בקרוב!

collage 4