נתניה / דרור בורשטיין

כתר, 222 עמודים
89 ₪
13/09/2010
מותו של דודי כשהייתי בן שלוש וחצי ורצח הילד שמכונה בדפים אלו שמעון עודד כשהייתי בן אחת עשרה, השעונים של סבי, האורלוגין הגרמני הגדול שהורי עדיין מחזיקים בו – לאט-לאט נחשפים קצות הרשת האופפת אותי, מעט מזעָר מן הרשת, שולֵי השוליים. אני מתאר את הרשת מפני שהרשת האופפת אותי היא הרשת האופפת כל אחד. קצות הרשת שלי מחוברים לרשתות של כל בני האדם ושל כל הדברים. יש רק רשת אחת. האורלוגינים והירח משותפים לכולנו, לכן הסִפרות אפשרית. 
ספרו החדש והיפה של דרור בורשטיין הוא יצירה אוטוביוגרפית מיוחדת. במשך שבועות אחדים חוזר בורשטיין אל פרקים מעברו כילד בנתניה, אל חיי סבו ואל בית המלון שהיה בבעלות משפחתו בעיר, ומעלה אותם על הכתב. זיכרונות אלה הוא משלב ברשימות מתל אביב, קיץ 2009, וברשימות בהשראת סִפרות על חייו ומותו של כדור הארץ, שאותה הוא קורא באותו זמן ושמשאירה עליו רושם גדול. הרשימות מצטרפות למונולוג שטווה יחד זיכרון ובדיה ומשלב אותם במעין ביוגרפיה מרוסקת של כדור הארץ.
בורשטיין חוקר בספר את הזיכרון ואת הכחדתו ואת מקומם של אהובים בחיינו ובזיכרונותינו. 
נתניה הוא ספר הפרוזה החמישי של דרור בורשטיין (יליד 1970). קדמו לו אבנר ברנר (2003), ערים תאומות (2004), הרוצחים (2006), וקרוב (2009), שראה אור בהוצאת כתר ותורגם לצרפתית ולאיטלקית.

עורך הספר: דרור משעני
עימוד הספר: יהודית שטרנברג
תמורת המהדורה הראשונה ניטעו 250 עצים

 

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך