לשבת כמו צפרדע / אילין סנל

מודן, 127 עמודים
45 ₪
11/07/2017

שיטת המיינדפולנס לילדים (ולהורים)

מיינדפולנס ובתרגומה לעברית כ"קשיבות" או "מודעות קשובה", הינה שיטת תרגול שפותחה במערב ומתבססת על עקרונות המדיטציה הבודהיסטית ללא קשר לבודהיזם כאמונה דתית. תרגול קבוע שלה הוכח כבעל השפעה מיטיבה על הגוף והנפש בכל הגילים, בשלל מחקרים בתחום מדעי המוח והרפואה.

מיינדפולנס משפרת משמעותית את יכולת הריכוז, תורמת ליצירתיות ומסייעת בלמידה. היא מעניקה כלים מעשיים לויסות רגשי, הפחתת מתח וחרדה ותורמת ליכולת ההתבוננות, המודעות העצמית והאמפתיה.

שיטת מיידנפולנס מאפשרת לחיות את החיים במלואם והיא מועילה מאד לריכוז והתמקדות במה שקורה כאן ועכשיו: בעידן שבו אנו חשופים להסחות דעת אינסופיות שיטת מיינדפולנס מאפשרת לחדד את רמת הריכוז לא פעם אנו מבקשים מילדינו להיות מרוכזים אבל אין לנו כלים להראות להם איך.

שיטת מיינדפולנס לילדים ולהורים נותנת כלים להעמקת הריכוז והשקט. מיינדפולנס מצמצמת את תחושת הבדידות ומלמדת קשר עין ותשומת לב. ילדים רבים נמצאים בבדידות לא מודעת מול המסך. השיטה מלמדת קשר עין, מודעות וחמלה לעצמי ולאחר.

כמו כן רגשות קשים כמו רוגז כעס ותסכול ניתנים לניהול וויסות. העלאת המודעות למה אני מרגיש כאן ועכשיו מאפשרת לנהל רגשות כאלו. לנוכח מעלותיה הרבות והקלות שבה ניתן ללמוד אותה ולבצעה, היא מומלצת בחום על ידי מטפלים מכל קצוות הקשת.

יותר ויותר מוסדות חינוך, מהגיל הרך ועד האוניברסיטאות, החלו לשלב אותה במערכת השיעורים היומית ובתוכניות הלימוד וכיום היא נפוצה בעולם כולו ומתחילה להשתרש גם בישראל.

לשבת כמו צפרדע מציג את יסודות תרגול המיינדפולנס בדרך משחקית וקלה להבנה. הוא נועד להורים המבקשים להכיר את השיטה ולתרגל אותה עם ילדיהם. ג'ון קבט זין, ממציא השיטה, חיבר הקדמה לספר וממליץ עליו בחום.

אילין סנל, היא פסיכולוגית ומייסדת האקדמיה להוראת מיינדפולנס בהולנד המעבירה קורסים בעולם כולו ואף בישראל. הספר מלוּוה בקישוריות שמע בעברית, בהנחיית גליה טיאנו–רונן, דוקטור לפסיכולוגיה, תלמידה של אילין סנל ומעבירה קורסי הכשרה למנחי מיינדפולנס בישראל. הספר תורגם ל 20 שפות ונמכר עד כה בלמעלה מחצי מיליון עותקים.

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך