טרטקובר / דוד טרטקובר

עם עובד, 494 עמודים
148 ₪
11/11/2011

ספרו החדש של דוד טרטקובר ניצב אצלנו על השולחן ליד הקופה מן היום שבו יצא לאור למשך תקופה ארוכה וגם היום אנחנו מקפידות שיהיה קרוב ונגיש. טרטקובר, אמן פוליטי ושכן יקר מגיע אלינו לחנות לעיתים קרובות, חותם על הספרים ועוזר לנו לחשוף את הספר בפני הקהל הרחב.

 לאורך שנים תרם טרקובר ביצירתו לשפה הויזואלית הישראלית שמקיפה אותנו.
ספרו מאגד בתוכו את יצירתו המגוונת והענפה והאמנות שמוצגת בו מהווה מראה מדוייקת, נוסטלגית ומכאיבה של המציאות בישראל של 40 השנים האחרונות.

עבודותיו נוכחות במרחב הציבורי ופעמים רבות גם במרחב הביתי שלנו בלא שאנו מודעים לכך. בין היתר יצר עטיפות תקליטים איקוניות, כמו מחכים למשיח של שלום חנוך וארץ ישראל הישנה והטובה של אריק איינשטיין, כרזות נוסטלגיות המוקדשות לדמויות מפתח בתרבות הישראלית, את סמלה של תנועת שלום עכשיו, את הלוגו לסרטו של קלוד לנצמן, שואה, אינטרפרטציות שונות למגילת העצמאות וכרזות פוליטיות שיצר משנות ה-80 ועד היום.

 אף שמדובר בספר שיצר חתן פרס ישראל לעיצוב אין מדובר בספר עיצוב במובן המקובל. ניכר מתוך האוסף החשוב הזה, כי טרטקובר הוא אחד היוצרים הפוליטיים המרתקים הפועלים בנוף המקומי. טרטקובר משתמש בשפה החזותית בכדי ליצור אמירות פוליטיות ואישיות כאחד. העבודות הנוקבות והלא מתנצלות שלו נושאות עמן צל של עצב על המציאות שלנו ומעוררות געגוע נוסטלגי לטוב שמעולם לא היה פה.

 

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך