השולטים בעתיד - הון-שלטון, טכנולוגיה, תקווה / רועי צזנה

כנרת זמורה ביתן, 399 עמודים
54 ₪
09/08/2017

מדוע נבחר דונאלד טראמפ, להפתעת כל הפרשנים והמומחים?
איך רוסיה, סין ואמריקה משחקות בדעת הקהל של אזרחיהן?
איך גוגל, פייסבוק, אמזון ושאר ענקיות המידע משמרות את השליטה בדעת הקהל בעולם?
מדוע המדינות והחברות האלה צפויות להמשיך ולעשות זאת ביתר שאת בשנים הקרובות?

ד"ר רועי צזנה עונה על השאלות הללו ומסביר שהיכולת של הממשלים והחברות הגדולות (ה"כרישים" וה"לווייתנים") לשחק בדעת הקהל, כמו גם יכולתו של הקהל להפתיע את הממסדים הישנים, נובעות מהטכנולוגיות שאנו משתמשים בהן. אלה אותן טכנולוגיות שבעטיין מקומות עבודה יימחקו, הפרטיוּת תאבד, כוח הפעולה של האזרח הקטן אל מול השלטון יתחסל. לכאורה זוהי התפתחות מבעיתה אך בלתי נמנעת, שמבטלת את חופש הבחירה והאישיוּת של כל אחד מאיתנו.

אבל ד"ר צזנה מראה גם איך אותן טכנולוגיות – שמשכללות את הרפואה, האנרגיה, הייצור והיעילות – וטכנולוגיות חדשות יוכלו להחזיר את השליטה לידי הציבור (ה"סרדינים") ולעקור את השליטה מידי המדינות, הממשלות והתעשיות.

אם הסרדינים ידעו להחזיר חלק מהשליטה לידיהם, הם יוכלו לעמוד בפני הכרישים והלווייתנים.

ד"ר רועי צזנה הוא עתידן: חוקר במרכז למחקר סייבר בינתחומי ע"ש בלווטניק באוניברסיטת תל אביב. הוא חוקר את עתיד הממשל, הביטחון והבריאות. הוא עמד בראש מיזמים כגון סימפוליטיקס – בינה מלאכותית לחיזוי וניתוח תוצאות הבחירות – וטלבאדי.

הוא קוסם מוסמך, מכופף בלונים ואומן בובות כפפה.

הוא חי בפרובידנס, נשוי ואב לילד (השני בדרך), אך רובוט שהוא שולט בו מארה"ב מתנהל במקומו בארץ: לרובוט/רועי צזנה יש פינה קבועה בתכנית "גלילאו צעיר" והוא מרצה במקומו בכנסים בארץ כאשר רועי לא יכול להגיע לכאן בגופו.

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך