הספר הכי משעמם בעולם / ננה אריאל

אסיה, 60 עמודים
79 ₪
09/06/2020

הספר הכי משעמם בעולם צולל אל אחד הרגשות המעניינים ביותר של ילדים (ומבוגרים): השיעמום.

בהייה, הרהור, פיהוק, חיפוש קדחתני אחר משהו לעשות, מנוחה, הירדמות. מה קורה לנו כשאנחנו משתעממים? האם אנחנו מרשים לעצמו להשתעמם? ומה קורה כשהתרעומת על השיעמום נעשית פתח להשתהות, לחיפוש, ולגילוי של הבלתי צפוי?

זהו ספר בלי תמונות ובלי שיחות, ללא איורים, רק מעט מילים וצורות, ספר שסומך על תנופת הדמיון, ההומור והסקרנות של ילדים. הוא לא מבקש מהקוראים להיסחף בעלילה אלא דווקא להיזכר שוב ושוב שהם קוראים ספר – למשש אותו, לקרב אליו את המבט, להרחיק אותו, להסתכל אל שוליו, לחזור למרכז, וגם לדמיין את מה שאין בו.

זהו, אולי, הספר שאחותה של אליס קוראת – ספר שאין בו הרפתקאות צבעוניות ומסעירות. אבל רק בזכות השיעמום נפתח בפני אליס עולם הפלאות.

 

"אליס התחילה להשתעמם מאוד מן הישיבה ליד אחותה, על שפת הנחל, כשאין לה מה לעשות: פעם-פעמיים הציצה לתוך הספר שאחותה קראה, אבל לא היו בו לא תמונות ולא שיחות. 'ואיזה טעם יש בספר', חשבה אליס, 'בלי תמונות ובלי שיחות'?"

אליס בארץ הפלאות

 

ד"ר ננה אריאל [1985] היא כותבת, חוקרת ומרצה. מלמדת רטוריקה באוניברסיטת תל אביב, מרצה אורחת באוניברסיטת הרווארד בארה"ב. כותבת בין השאר בעיתון "הארץ" ובמגזין AEON. כתבה את: "מניפסטים: כתבים של אי-נחת על סף המאה ה-21" (2018, הוצאת אוניברסיטת בר אילן), "סדר הדברים" (2019, דפוס בית). בעלת "דפוס בית" – הוצאה לאור ובית מלאכה זעיר לספרים, יחד עם בן זוגה. חיה בתל אביב יפו. אוהבת לחלום בהקיץ.

כתיבה ועיצוב: ננה אריאל

הכנה לדפוס: נועה שוורץ

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך