הזמן שכח / שרון רשב"ם פרופ

130 ₪
02/05/2018

הזמן שכח הוא ספר אמנות ושירה המוקדש לחוויית האנושיות השייכות לכל אחת ואחד מאיתנו. אהבה, יחסים בין אנשים ובין הורים לילדים, זיכרונות ילדותנו והחשש להתבגר ולחוות את הזדקנות הגוף מנקודת המבט של אישה, אמנית ומשוררת. אחרי שנים בהן היא מציירת (בסטודיו שלה במושב גאליה)  וכותבת את ילדותה בקיבוץ, חוויות ההתבגרות, אהבה, חברות, בדידות ויחסים, החליטה שרון רשב"ם פרופ לאסוף את שתי האהבות הללו ולהפוך אותן לספר. ספר שידבר על החיפוש אחרי הקול האישי וההקשבה לקול הפנימי.

הספר מכיל שירים ועבודות אמנות של שרון רשב"ם פרופ מ-15 השנים האחרונות. הטקסטים בספר בעריכת המשוררת טל ניצן, עבודות הצילום מאת הצלם יגאל פרדו ואת התוכן והאמנות ערכה האוצרת טל קובו.

"התחלתי לעבוד ממקום ששואב השראה מזיכרונות הילדות שלי. במשך שנים בער לי אי שקט שלא ידעתי להבין. בשנת 2005 התחלתי ללמוד ציור אצל ידיד רובין ז"ל, בן קיבוץ גבעת חיים איחוד, בו גדלתי אף אני. שם הגעתי להבנה שדברים לא נעלמים. הם לא מתמוססים. צריך לקחת את החוויות שחווינו ולבחון אותן. צריך לפשפש, להיזכר ולהבין את מקורות הרגש, אלא ששקעו למצולות, בשביל לאפשר להם לנוע לדרכם. לשחרר. וזה מה שעשיתי. חפרתי והעליתי את האירועים שעיצבו אותי, שהשאירו בי את חותמם מבלי שאהיה מודעת לכך, ויצרתי מהם סדרות של ציורים ושירים. ככה, כשהם מוארים בצבע, קל היה לי להבין את ההשפעה שלהם עלי. בהמשך התקדמתי לכדי עבודה וכתיבה על כל הדברים שמפעילים את הרגש שלי,  יחסים בין ילדים. בין ילדים להורים, בין אמהות לבנות, בין אנשים, והיחסים שלי עם עצמי.." שרון רשב"ם פרופ

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך