האדון שנפל לים / הרברט קלייד לואיס

זיקית, 187 עמודים
50 ₪
12/06/2013

סטנדיש לא היה טיפש; אנשים חשובים ברובע הפיננסים יעידו, אם יעלה שמו של סטנדיש, שהוא אינו טיפש. עלתה בו המחשבה שבאוקיינוס כה רגוע ושלו אורבת לו רק סכנה אחת – מכת שמש – אף על פי שגופו היה שקוע לחלוטין במים ורק ראשו בחוץ. עליו להגן על ראשו בכל מחיר.
גרביו של סטנדיש הצילו את המצב. הוא התכופף מתחת למים, התיר רק אחד מהם מהבירית והסיר אותו מעל כף רגלו. אחרי שקרע בגרב קרע קטן הצליח לחבוש אותו בבטחה על ראשו. הוא חזר על ההליך עם הגרב האחר. עכשיו הייתה לו הגנה כפולה מפני השמש, אף על פי, חשב בצער, שכובעו הנוכחי היה מעורר תגובות רבות ברובע הפיננסים, רובן שליליות. אבל איש לא יראה אותו כך לעולם, רק אלוהים וכמה דגים; הוא יוריד את הכיסוי מראשו כשה"ארבלה" תתקרב. (עמ' 68)

הנרי פרסטון סטנדיש, איש עסקים ניו-יורקי שנמצא בחופשה, נופל מסיפונה של הספינה עליה הוא נופש אל המים. כך סתם, מחליק סטנדיש גיבורנו על כתם שמן בחמש בבוקר ונופל. במהלך הספר הקטן והמצוין הזה נלווה לחלופין אותו ואת המתרחש על "הארבלה" במקביל. האדון שנפל לים יצא לאור ב-1937 בארה"ב ומאז לא זכה להדפסות חוזרות. הוצאת זיקית העלתה אותו מן האוב, הפקידה אותו בידיו האמונות של המתרגם יונתן דיין, והתוצאה היא פנינה של ממש. ספר קטן ויפה שאת המתרחש בו אפשר לסכם בקלות במשפט, אולם חוויית הקריאה בו עשירה ונהדרת.

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך