בעלת הבית / נעה ידלין

כנרת זמורה ביתן, 336 עמודים
60 ₪
22/02/2013

בשנים האחרונות החזיקו אלישבע ובן-עמי צמד חתולים, אח ואחות. כשהגיעו לבית היתה אלישבע כל כך נרגשת… שהציעה לנכדיה הפעוטים לבחור לגורים שם בעצמם; לאחר לבטים מבשרי רעות בחרו לבסוף בפיצי ואופניק. 
אלישבע היתה כה מזועזעת, שרק מחויבות ביולוגית קמאית לצאצאיה מנעה ממנה לשבור את ליבם של הילדים ולהודיע לה שלחתול האלחריזיי שלה לא יקראו אופניק בטרם תהיה מונחת בקברה שלושה דורות לפחות, לשם צינון. במקום זאת, סוכם שפיצי ואופניק יהיה שמם של החתולים בעת שהנכדים באים לביקור, ובכל עת אחרת יכונו החתולים איסמעיל ותיאודורה. הדבר היה בר ביצוע, ובכל זאת מבלבל במידת מה; לעתים קרובות נשענה הצלחתו של הסידור על טיפשותם הזמנית של הילדים, עקב גילם ותו לא, שבזכותה נשמעו להם איסמעיל ותיאודורה כמו מילים בשפה אחרת, שנועדה למנוע מהם להבין מה קורה בדיוק.
(עמ' 110)

אסא פוגל, דוקטור לעניינים בלתי-שימושיים בעליל, פרוד בן 40 ובן למשפחת פוגל המהוללת מאוד מרחביה, מגלה עם שאר עם ישראל שייתכן שאמא שלו, אלישבע פוגל, היתה מעורבת במעילה מבהילה בהיקפה במרכז תיאודור הירש לשלום בר-קיימא. נעה ידלין כותבת נפלא על כסף, על אשכנזיות בורגנית שמאלנית ועל משפחתיות חדשה. תענוג.

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך