בלשי הפרא / רוברטו בולניו

עם עובד, 661 עמודים
78 ₪
30/11/2011

אינני מבין בדיוק ויסרל ראליזם מהו. אני בן שבע עשרה, שמי חואן גרסיה מדרו, אני סטודנט למשפטים, סמסטר ראשון. לא רציתי ללמוד משפטים אלא ספרות, אבל דודי התעקש ולבסוף קיבלתי את הדין. אני יתום. אהיה עורך דין. כך אמרתי לדודי ודודתי, ואחר כך הסתגרתי בחדרי ובכיתי כל הלילה. או לפחות חלק ניכר ממנו. אחרי כן, כביכול מתוך השלמה, הצטרפתי לפקולטה המהוללת למשפטים, אבל כעבור חודש נרשמתי לסדנת השירה של חוליו ססר אלמו בפקולטה לפילוסופיה ולספרות וכך הכרתי את הוויסרליסטים או הוויסרל-ראליסטים ואפילו הוויסראליסטים, כפי שאהבו להיקרא לפעמים.

 הספר בלשי הפרא תרם במיוחד לביסוס מעמדו של רוברטו בולניו כאחד הקולות הספרותיים הייחודיים והמוערכים בדורו ונחשב לאחד הספרים החשובים שכתב. העלילה עוקבת אחר קורותיהם של צמד גיבורים, אוליסס וארטורו, אשר מנסים לעלות על עקבותיה של משוררת אוונגרדית אבודה שפעלה בשנות העשרים עד שהפסיקה לכתוב ונעלמה. מסעם של השניים נמשך על פני שנים רבות ומתואר באופן דחוס, עמוס בפרטים ואירועים, מצחיק ופרוע.

מבקרים וקוראים רבים הכתירו את "בלשי הפרא" כקלאיסקה מודרנית בעלת סגנון ייחודי ומובהק והשוו את בולניו לסופרים על זמניים כמו ג'יימס ג'ויס וחורחה לואיס בורחס.

זהו ספרו השלישי של בולניו שתורגם לעברית, קדמו לו "נוקטורנו בצ'ילה" ו"כוכב רחוק".

מספרדית: משה רון ואדם רון בלומנטל

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך