ארנקטרטוק, האיש שהתגלגל בכל בעלי החיים / קָקוֹרְטִינְגְנֶק

62 ₪
10/11/2019

הסיפור העתיק על האיש שהתגלגל בכל בעלי החיים מוגש בספר זה עטוף בתוכן עשיר על אודות בני האינואיט, אשר מתרבותם הגיע. זהו ספר אקורדיון, שאפשר לדפדף בו כמו בספר רגיל, אך גם לפרוש אותו כדי לראות את כל הסיפור ולחזות בכל שינויי הצורה שבו כאיור אחד. האיורים של אוריין שביט מפיחים רוח חיים בעלילה, בבעלי החיים ובנופים, וגם שופכים אור על התרבות ועל הסגנון האמנותי הייחודי שפיתחו בני האינואיט בצפון קנדה.

בגב האקורדיון תמצאו מידע על בני האינואיט, ומשחק לוח המדמה את מעגל הנדודים של שבט הנטצליק, שבו סופר הסיפור. המשחק ממחיש את אורח החיים שקיימו בני התרבות המופלאה הזאת.

הסיפור על האיש שהתגלגל בכל בעלי החיים סופר בעל פה בקרב שבטים שונים של בני אינואיט, ויש לו גרסאות רבות. בחרנו בגרסה זו משום שהיא מתאימה כפי שהיא לכל אחד (מגיל 4).

מה הספר כולל?

מדובר בספר אקורדיון, לאקורדיון שני צדדים.

הסיפור – על צד אחד של האקורדיון מודפס הסיפור כולו. ניתן לדפדף כמו בספר רגיל וניתן לפרוש אותו והאיורים יוצרים יחד תמונה אחת ארוכה.

צד שני:

משחק לוח: מעגל הנדודים של בני הנטצליק – משחק לוח מהנה דרכו זוכים להכיר עוד את בני האינואיט ואת אורח החיים המסורתי שלהם כציידים-לקטים. המשחק מבוסס על מעגל הנדודים אותו קיימו בני שבט הנטצליק.

נוסף על משחק הלוח תמצאו בצד זה של האקורדיון גם מידע על אודות בני האינואיט, מילון מונחים מאוייר ובו הסברים על מונחים שמופיעים בסיפור, ופרטים על המספר, בן שבט הנטצליק בשם קָקוֹרְטִינְגְנֶק אשר סיפר את הגרסה הזו לחוקר הדני קנוד ראסמוסן בשנת 1923.

ובנוסף – צעצוע להרכבה עצמית

מכיוון שניתן לפרוש את כל הסיפור ולראות אותו כאיור אחד ארוך חשבנו שיהיה מהנה גם לשחק בו. לכן מצורפת לכל ספר גלויה ממנה ניתן להכין צעצועים בהרכבה עצמית כמו דוב קוטב, מזחלת רתומה לכלבים ודמויות בהם אפשר גם להשתמש כשחקנים על משחק הלוח. אפשר לרכוש בחנות עוד גלויות עם צעצועים להרכבה, בהם איגלו להרכבה וחותר בקיאק.

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך