החנות 'סיפור פשוט' נוסדה בשכונת נווה צדק בשנת 2003 מתוך אהבת ספרים ורצון להקדיש את מרב תשומת הלב לקולות ייחודיים ביצירה ובעשייה הספרותית המקומית. בחנות ניתן למצוא מגוון רחב של ספרי פרוזה ושירה, ספרות אנגלית ייחודית ומבחר של ספרות ישראלית מתורגמת לאנגלית כמו גם ספרי אמנות ישראלית, עיצוב ואדריכלות, אוסף ספרי ילדים יוצא דופן ומבחר מקצועי של ספרי יוגה, אוכל ותזונה. במקום מתקיימים סדנאות כתיבה ומפגשי ספרות ותרבות מקוריים בתחומם.

סיפור פשוט – חנות ספרים מכוסה במדפי ספרים המזמינים שיטוט אינסופי בין הנושאים השונים. החנות גאה באוסף הספרים השלם שלה, ובאפשרות להעניק לקורא הישראלי הזדמנות להתוודע לעשייה הספרותית על כל גווניה. הקוראים מוזמנים לתעות בין הקולות, המילים, והאיורים, של הגדולים וגם של הנסתרים.

סיפור פשוט – חנות ספרים היא מקום מפגש לקוראים וליוצרים. מדי חודש מתקיימים בחנות ערבי קריאה והשקות של ספרים חדשים בהשתתפות סופרים, משוררים ומאיירים. בסיפור פשוט יש מקום מיוחד לספרות ילדים ונוער מהארץ והעולם. בין היוצרים שהתארחו אצלנו: יורם קניוק, אגי משעול, דן צלקה, סוזן אדם, רלה מזלי, סמי שלום שיטרית, זלי גורביץ', אסתר אורנר, עדי שורק, טל ניצן, חנוך פיבן, דפנה בן-צבי, מישל קישקה, רותו מודן, אמיר  גוטפרויינד, דרור בורשטיין ואחרים.

במאי 2014 הפכה סיפור פשוט לבית הרשמי של כתב העת גרנטה לספרות מקומית ובינלאומית מבית גרנטה, כתב העת הנודע לספרות שנוסד ב1889. כתב העת יוצא לאור פעמיים בשנה ומפרסם יצירות פרי עטם של סופרות וסופרים מפורסמים לצד צעירים מן הארץ והעולם.

סיפור פשוט נקראת על שם ספרו של ש"י עגנון, אחד מאנשי הרוח הרבים שחיו ויצרו בנווה צדק.

"יושבת לה בלומה בתוך כתלי ביתה והספר פותח בפניה פתחי עולם."